Welcome To Nature's Best!
Nature’s best snacks is a family owned and operated company located in Queens, New York. As a family, we always found it difficult to find snacks and dessert that are both delicious and healthy, and not too salty or cheesy. Out of necessity, we decided to redefine simple and tasty snacks we grew up enjoying in Cameroon. Friends and family loved our various roasted, baked and fried snacks and requested them for holiday dinners and parties. We want to share our delicious snacks with your family and friends. Its great to know that you can indulge in a delicious snack and stay true to your diet. We hope you enjoy them!!


Chin-Chin
This is an irresistibly tasty and delicious snack: It’s crunchy like a cookie yet tastes like cake. Chin-Chin is a delectable snack that will leave you craving for more.
ChinChin Can be enjoyed any time of the day with Milk, water, soda, coffee, hot chocolate, tea, wine or your favorite hot or cold drink. This snack is perfect for small and large gatherings, parties or any type of coming together.

Plantain Chips
Our lightly salted crispy plantain chips are a simple and healthier alternative to potato chips that everyone can enjoy. Made with just two ingredients, no added preservatives.
Treat yourself with this crunchy snack any time of the day. Trust me, it will keep you craving for more.

Groundnuts Sweet
Our Sugar-Coated Peanut (groundnut sweet) is to die for! This simple snack is awesomely crunchy, sweet and the taste will keep you craving for more. This is exactly what you need after a long day or maybe first thing in the morning…it’s your choice.
Collection
-
Groundnuts Sweet (4.1 oz)
- Regular price
- $4.00
- Sale price
- $4.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Green Plantain Chips(Lightly Salted) (3.1 oz)
- Regular price
- $3.00
- Sale price
- $3.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Sweet plantain Chips (3.1 oz).
- Regular price
- $3.00
- Sale price
- $3.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Grab and Go Chin-Chin (2.5 oz)
- Regular price
- $2.00
- Sale price
- $2.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out